Nowa restauracja na mapie Krakowa

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie jedzenie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *