Krakow Restaurant

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi próbują rzadsze dania obiadowe – canelloni, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się również nie tak znane dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek bez wyjątku powinien zawierać też wino. Lampka alkoholu to we Włoszech norma. Gdzie zjeśc w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *