Bezpłodność u pań i mężczyzn, kłopoty z zajściem w ciążę

Człowiek naturalnie skonstruowany jest do tego, by się rozmnażać. Niestety natura czasami płata figla oraz dużo ludzi dotyka dzisiaj niepłodność. Jest to również kłopot kobiet, jak oraz mężczyzn. Bezpłodność u kobiet oraz mężczyzn to dokuczliwy ból dla wszelkich tych, którzy fantazjują o wychowaniu oraz posiadaniu własnego dziecka, to też kolosalny sprawdzian dla dwojga ludzi i ich rodzin. To też gigantyczna strata bycia rodzicem i spełnienia się w tej jednej z najpiękniejszych życiowych ról. Niepłodność dotyka dziś wielu par, niezależni od wieku, stanu zdrowia i statusu cywilnego. Badaniami nad bezpłodnością zajmują się zarówno lekarze, socjologowie, jak i psychologowie, jacy próbują wypatrywać przeróżnych – nie tylko fizycznych oraz zdrowotnych – źródeł oraz przyczyn występowania niepłodności u coraz to większej ilości osób na świecie.

invitro

Czy bezpłodność to wyrok?
Profesjonaliści w aspekcie medycyny potwierdzają, że pewna oraz nieuleczalna niepłodność traktuje znacznie mniejszego odsetka kobiet i mężczyzn niż rzeczywiście sądzi się do dzisiaj. Jej badanie i diagnostyka jest niestety tak pracochłonna i długofalowa, że wiele ludzi zniechęca się już na początku i nie chce zapoznać przyczyny swoich kłopotów z poczęciem potomka. Trzeba zanotować, że niepłodność w równym stopniu traktuje dam, jak i mężczyzn. Żeby niemniej jednak dokładnie opisać źródło niepłodności, to należy zrealizować cykl laboratoryjnych badań. Dużo par nie decyduje się na nie, aby nie dopuścić do siebie wiedzy na temat niepłodności własnego partnera. Z punktu widzenia psychologii to odpowiednio oraz równolegle nieprawidłowo. Z jednej strony, brak wiedzy na temat swojej czy partnera niepłodności nie generuje wyrzutów sumienia i obwiniania siebie czy bliskiej osoby. Z drugiej strony jednak, taka niewiedza prowadzi do frustracji oraz pod żadnym pozorem nie pomaga w ułożeniu należytych relacji z partnerem.
Źródła bezpłodności

Doktorowie zwracają uwagę na to, że niepłodność to nie wyłącznie problem zdrowotny, wśród wielu przyczyn występowania bezpłodności wymienia się pomiędzy innymi następujące stany:
•    uwarunkowania genetyczne
•    blokadę psychiczną
•    stres związany z pracą
•    klimat oraz położenie geograficzne
•    zaburzoną gospodarkę hormonalną
•    życie w ciągłym biegu
•    nietrafną dietę

Czasami wystarczy zmienić przyzwyczajenia życiowe i dietę, żeby po paru miesiącach okazało się, że bezpłodność to jedynie chwilowy problem, jaki już nas nie dotyczy. Czasem warto poszukać przyczyny problemu tam, gdzie pozornie nie widzimy sensu jej odszukania. Efekty leczenia takich kłopotów z poczęciem potomka są dostrzegalne gołym okiem już po uświadomieniu sobie, co w życiu w samej rzeczy jest istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *